Știri

Începe vânzarea abonamentelor! - 01.09.2014

Marți 2 septembrie începe vânzarea și eliberarea abonamentelor pentru sezonul 2014-2015. Astfel, zilnic (luni-vineri) între orele 14-16, doritorii sunt așteptați la sediul clubului din incinta Sălii Sporturilor. La cumpărare vă rugăm să prezentați o copie de pe actul de identitate. Pentru abonamentele familiale este nevoie de copii de pe toate actele de identitate, deci și de pe certificatul de naștere al copilului (copiilor). Prețul unui abonament întreg este de 150 lei și include acces la toate partidele de pe teren propriu al echipei în următoarele...

BC Mureș câștigă Memorialul Elemer Tordai - 30.08.2014

BC Mureș a învins gazdele de la CSU Sibiu în ultima zii a turneului memorial Elemer Tordai cu scorul de 51-91. De la mureșeni s-au evidențiat Ivanovic cu 18 puncte și 10 recuperări, Ousmane Barro cu 14 puncte și 12 recuperări, respectiv Sinadinovic cu 12 puncte și 7 pase decisive.

Cu această victorie BC Mureș și-a adjudecat și trofeul pus în joc.

Victorie la scor in ziua 2 - 29.08.2014

În ziua a doua a Memorialului Elemer Tordai BC Mureș a învins pe Universitatea Cluj Napoca cu scorul de 103-46. De la echipa noastră s-au evidențiat Lazar cu 24 de puncte, Corpodean cu 19 puncte și Căpușan cu 16 puncte și 10 recuperări.

În ultimul meci al turneului BC Mureș întâlnește mâine de la ora 12:30 echipa gazdă CSU Sibiu.

...
Eșec la limită în primul amical - 28.08.2014

BC Mureș a suferit o înfrângere la limită, scor 97-98 după prelungiri, în primul amical al sezonului de pregătire. Băieții antrenați de Srecko Sekulovic au condus pe toata durata meciului, chiar și la 20 de puncte, dar au fost egalați pe final și în prelungiri echipa din Craiova și-a adjudecat victoria. De la BC Mureș s-au evidențiat Ivanovic cu 24,Sinadinovic cu 19, Peciukas cu 16 și Barro cu 15 puncte.

Mâine echipa întâlnește pe Universitatea Cluj-Napoca de la ora 17.

...
Cluj în locul Piteştiului la turneul din Sibiu - 26/08/2014

BCM U Piteşti a declinat participarea la Memorialul Tordai Elemer din Sibiu, astfel în locul ei va intra noua promovată U Cluj Napoca.