Știri

Am ratat calificarea la mustaţă, după prelungiri - 30/09/2014

Am avut în mână calificarea în actul secund al Cupei României, dar nu am reuşit să gestionăm avantajul crea în sfertul trei al returului de la Bucureşti.

Având un avantaj minim de 4 puncte tigrii au început destul de bine partida din capitală. Totuşi în ultima secundă al primului sfert Steaua CSM a egalat printr-un coş de trei puncte al lui Ikonic.

Actul al doilea am petrecut-o tot în avantaj până în ultimul minut, când Nicoară a reuşit o aruncare de la distanâă cu care...

Returul cu Steaua CSM pe Digisport - 30/09/2014

Partida va fi transmisă în direct de postul Digisport 3 începând de la ora 19

Vă reamintim, că în prima partdiă BC Mureş a învins cu 4 puncte, 68-64.

Tigrii au plecat luni in Bucuresti cu efectivul complet.

...

...
BCMures-Steaua rezumat video

...
Plecăm cu un avantaj de doar patru puncte - 26/09/2014

În primul meci al primului tur al Cupei României echipa noastră a câștigat cu 4 puncte duelul cu Steaua CSM Eximbank, după ce la un anumit moment dat am avut și 14 puncte în față.

BC Mureș - Steaua 68-64 (17-16, 24-18, 17-14, 10-16)

BC Mureș: Peciukas 13, Barro 11, Ivanovic 11 (1×3), Sinadinovic 9 (2×3), Lázár 6, Polyák 5 (1×3), Emile 5 (1×3), Ceskovic 5 (1×3), Corpodean 3 (1×3)

Steaua: Barac 17 (1×3), Watson 13, Amis 10, Nicoara 10, Paul 6 (2×3), Everett...